To je ono doba u mesecu junu, kada sunce prži, 35 do 40 u hladovini, a ti moraš da učiš zbog junskog roka. I razmišljaš kako će biti lepo kad prođu ispiti da ideš na kupanje. Pa se preznojavaš hoćeš li stići da naučiš sve. Pa se preznojavaš na samom ispitu dok sediš ispred profe. E onda položiš i odeš negde da proslaviš, napraviš plan da ideš sutra na kupanje. A sutra pljusak, padne toliko kiše da možeš da napuniš basen Kolubare. I onda narednih nekoliko dana jedva da pređe 25 stepeni, a ti se opet preznojavaš od nervoze što opet ne možeš na kupanje i čekaš da prođe jun.
Slično je i srednjoškolcima. I oni jadni čekaju kraj godine, kuvaju se u učionicama, a onda im produže školsku godinu za još nedelju dana zbog štrajkova. Pakao!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
kul +
E, teška je nauka. Zamisli da umesto što učiš, ideš na njivu da kopaš.
A zamisli da nemas njivu koju mozes da kopas :-P...
Preterujes, penzionerko...
A nadnica, a?
1.
Juni je težak samo studentima.
Leti, kad se vraćam s posla, obično padne temperatura za nekih desetak stepeni da se ne preznojavam dok dođem kući.
I da, ja ne radim za platu (da plaćam pripreme, eventualne školarine sl. svojoj deci), nego samo zato što mi je ultrazanimljivo.
2.
+ za defku, sećam se kako mi je smoran bio svaki juni.....da, i bila sam tremaroš....
jebiga brate, ako ti u junu učiš za junski rok nema tu sreće mnogo...
Sad mu je lakše....lepo smo ga utešili.