Prave mašine za održavanje života! Kuće putujuće bolje opremljene nego Armstrongov Apolo koji je sleteo na Mesec.
Nekada su kamperi bili jednostavne kamp prikolice, pa zatim samohodne kamp prikolice, a sada su to višetonske laboratorije koje još za sobom vuku nekog Pasata ili Audija, tek toliko da bi vlasnik mogao malo da prošvrlja od kampa do plaže.
Suština je u tome da se vlasnik kampera ni na trenutak ne izloži pošastima spoljašne sredine kao što je svež vazduh ili miris borovine na junskom povetarcu. Po prispeću u kamp žurno se prikljucuju za cevi i prikljucke (struja, voda, kanalizacija), kao kad teško povredjenog čoveka donesu u urgentni centar, a sve u cilju održavaja vlasnikovog života blaženo prisutnim na zemlji. Čak i kada se usude da izadju bez skafandera iz svoje klimatizovane limene palate gledaju da se brže bolje dokopaju komšijske konzerve i satima baljezgaju šta koja limenka ima od opreme i šta će ponuditi u novim modelima kampera. Neminovno se uporedjuje brzina veš mašine i mašine za pranje sudova, broj akcesorija na super secku, broj kanala na satelitskom risiveru, brzina razmene vazduha, veličina djakuzija i koliko i kakvih mlazeva ti masiraju bulju i slične jako bitne stvari na kampovanju.
Ne tako davno nas trojica smo sasvim običnim satorom i vrećama za spavanje kampovali u komšiluku ovih zaludjenika. Sve sto smo imali nosili smo na ledjima. Jeste da smo ličili na tovarne konje iz doba Marka Pola i Puta Svile ali je ipak sve bilo lepo i lako. Naš prvi komšija iz svog kamper dvorca je u pocetku sažaljivo gledao na nas kao na prosjake, ali se ubrzo priključio našoj logorskoj vatri, rešetki na tri kamena umesto roštilja, čačkalicama umesto viljuski, Alhambra pivu i zezanju do ludila. Kada smo posle tri dana podigli svoj logor (za 10 min.) pokušao je da podje sa nama i ostavi i ženu i kamper zauvek, ali u našem šatoru je bilo mesta samo za trojicu. Žalosno obeshrabren našim odlaskom pokušao je da nam pokloni neke stvari:
-Imam otvarač za konzerve na solarni pogon, oćete da ga ponesete.
-Ne, imamo ovaj tupi koji je još uvek efikasan, odgovorsimo.
-A nož-baterijskalampa-signalno svetlo, isto na slorano punjenje.
-Ne, hvala.
-Uzmite bar aparat za anlizu urina.
-Pa nije nam potreban, već znamo da je naš urin skoro čista Alhambra.
-A akvarijum za poneti, dobra i interesantna stvar.
-Neka hvala, više volimo dvonožnodugoraširenodugonoge (mislim da ovo nije bas razumeo) ribe.
-Ocete mikrotalasnu na baterije.
-Ma hvala, ali nam nije potrebna.
-Pa kako ćete da pravite kokice usred ove vukojebine? Momci niste razmišljali o mnogim stvarima.
Složismo se pogledima da smo nas trojica neverovatno srećni ljudi, podigosmo PALAČEVE NAGORE i krenusmo dalje.
Назив за путнике плићег џепа по ГСП-у који се штекају поред аутомата у случају да риџован изненада бане у контролу! (Кампују) поред аутомата док не виде жути прслук, а када га угледају, брзином светлости зглобно пониште карту и са осмехом исту дају у визиту!
-Брате, а што су се сви нагурали на аутомате, ви коко места!
-Ма тееебра кампују кааампују...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.