Лекари картон називају још и "Историјат болести" који често није ту кад дођемо да предамо књижицу за преглед. Пандури га најрађе зову "Досије", и ако кажу да се неки води ко нестао, верујте им да није. Неки га чак имају и у библиотеци!
Картон је део меморије у мозгу где чувамо своје испаде, срања, фејлове како би нам евентуално помогли да поново не направимо исту грешку. Такође у тим датотекама чувамо картоне нама драгих особа како би им као прави пријатељи помогли да се реше сопствених трипова који се периодично појављују у истој форми само различитом облику.
Брате е си ти имао некад лепу рибу у животу?!
-Ваљда. Мислим да јесам...Јесам бре! Што то кажеш?
Па зато кад ти погледам у картон, задњих седам су били тешки скрндељи.
-Хпмфф...можда си и у праву... У мој картону једино пише: Напио си се јуче и сад си пијан. Само да знаш.
Ugostiteljski naziv za paket vina ili vinjaka. Pakovanje od najčešće šest flaša je dobilo ime, logično, po materijalu od kog je napravljen paket. Elem, ovakvo pakovaje je poprilično neomiljeno među ugostiteljima Srbije, a i šire zbog neotpornosti na vlagu, a i zato što se cepa ko nevino piče dok je za nelečene alkose predmet obožavanja jer se u njemu, za ime Boga, nalazi njegovo veličanstvo vinjak. Oni lečeni potajno čeznu za njim al' su prevelike pičke da bi priznali.
- Mile, je l' mogu dva vinjaka i kisela na veresiju?
- Ne može! Kad budeš imao kinte dođi, pa loči koliko oćeš.
- Aj' nemoj da si takav. Znamo se tolike godine i nikad ti nismo ostali dužni.
- Zbog toga i ne dam što vas poznajem. Dužni ste ko Grčka.
- Dobro... Možeš bar da nam napraviš dva putnička. To te ništa ne košta.
- Ne dam, bre! Zaradi, pa pij.
- Radili bi mi al' nema posla, brate mili.
- Aj' da se dogovorimo nešto. Stiže mi za petnaest minuta iz Kruševca sto kartona rozea i pedeset Rubinštajna. Istovarite to i imate flašu vinjaka od mene. Može?
- Može.
- Samo da znate ako razbijete nešto jezikom ima da ribate. Je l' jasno?
- Nema problema. Hehehe...
Brza hrana.
-Kako je odvratan ovaj pomfit, kao da karton jedem umesto krompira!!!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.