Познати јапански фудбалер и члан репрезентације своје земље у којој је дуги низ година носио и капитенску траку. Рођен је као ванбрачно дете мало познатог фудбалера, који је већину своје фудбалске каријере провео у Србији, Ландара Пишоре и сестре много чувенијег Шипу Раца. Ландари Пишореу је Јапан био само пролазна станица на путу ка ухлебљењу у ивањичком Јавору, па је на крају сарадње са Нагојом отишао без поздрава и оставио своју драгану и тек рођеног Китамија. Она није могла да поднесе чињеницу да је осрамоћена на тај начин и извршила је хараkири, а бригу о малом Китамију је преузео ујак Шипу.
Шипу се побринуо да Китами искористи сав свој генетски потенцијал и постане фудбалер. Прошао је кроз све категорије Нагоје, а када је сазрео као играч и показао да има квалитет за Европу ујка Шипу је окренуо неколико бројева и средио му трансфер у чувени Далилуд Сити који је водио његов пријатељ из играчких дана Тоти Жемка. Китами је био на врхунцу и важио је за најбољег фудбалера Азије и за једног од најбољих задњих везних Европе када га је затекла трагична смрт његовог ујака и ментора Шипуа. Од дана када је контроверзни Диви Гавајо изрешетао свог старог пријатеља и саиграча из Калча Китамијева каријера се кретала само силазном путањом.
У следећих неколико година је променио неколико клубова али нигде није оставио дубљи траг. Каријеру је завршио у Рапиду, матичном клубу свог ујака, у ком је носио дрес са његовим бројем, а сезону је завршио као најбољи стрелац екипе са једанаест голова. То је био једини пут после Шипуове погибије да је показао своје фудбалско умеће. После фудбалске каријере је отворио менаџерску агенцију са Шефкетом Рамаданијем, контроверзним бизнисменом пореклом са Косова. Зли језици тврде да се придружио Јакузама и да са њима ваља бело, а да је утеху нашао у бившој девојци убице свог ујака, Сајси Галома.
- Buraz, oćemo na derbi?
- Da, da... Kitami Landara za naš fudbal.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
idemo
Inspirišem mlađane nade Vukajlije, a nigde linka:
http://vukajlija.com/tandara-mandara-kita-mi-landara/717948
Hteo sam da ubacim nešto na fazon nadimka ali ništa mi nije palo na pamet. Ako ima nekih predloga pišite... :)
Odlično uklopljeno u serijal
Тренирао сам у ивањичком Јавору, немој да се замерамо..+++
Na Divi Gavajo vavijek + dajem
Диви Гавајо, Ландара Пишоре јеб'о ону што се зове Пица Којама! Лололо