
Klasičan naziv za knjigu koja nema nikakvu umetničku niti bilo kakvu drugu vrednost, niti značaj. Najčešće je pišu kvazi-pisci (Isidora Bjelica, Jelena Baćić-Alimpić,...), a namenjene su za populaciju kojoj je suviše nerazumljivo da čita bilo šta što ima veći fond reči od jednog tabloida.
Umetnička vrednost ovih knjiga može da se uporedi sa umetničkom vrednošću ‚‚latinoameričkih sapunica“. Oni koji čitaju ovakve knjige, najčešće se i hvale kako puno čitaju i ističu to u prvi plan.
Takođe, za ove knjige se često kaže da su ‚‚lagane“ za čitanje a da se pri tome ne misli na njihovu masu.
Voditelj: Kako provodite vaše slobodno vreme?
Manekenka: Čitam knjige. Obožavam da čitam. Upravo sada čitam ‚‚Ljubav u Bejrutu“, brzo se čita i veoma je lagana.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Не мора да значи....:) Многе "теже" књиге се лагано прочитају, само ако успеју да заинтересују читаоца довољно. :)
Slazem se sa autorom, zalosno je uopste sto se ljudi i hvale takvim glupostima, doduse s ozbirom da drugi nista ne citaju oni su ipak deo intelektualne elite.
Za sve koje vole pomenuti tip literature, načuh da je Marijana Mateus na putu da objavi prvenac.
Objavila je vec nazalost hahahaahahhah.
Defka je sasvim okej+
Preporučujem "Grabljivicu"....;)))