
Меч лопта која је запечатила перспективу здравог разума у српске омладине средином деведесетих. У време пензија од 10 марака, плата од 25, продаје свега што је неко хтео да купи па чак и образа како би се одржао голи живот код највећег дела нације, дебело зло познатије под псеудонимом Марина Туцаковић, лансирало је ову несрећну крилатицу као мантру колективне хистерије којој је подлегла тадашња необразована омладина. Конкретно, ти стихови су били коначан ударац задат систему вредности заснованом на раду и моралу, и отворили су врата свакојаком олошу да се слободно намеће омладини као узор само зато што има приступ медијима. Још имбецилније је коришћење наведених трговачких брендова како би се дочарао утисак луксуза, јер се исти котирају жалосно на ранг листама престижних брендова.
Констатацијом "то је живот, то није реклама, ником није лепше него нама" већ слуђени поборници су дефинитвно постали турбофолк зомбији и од тога се до данас нису опоравили.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
hehe,strava!
koka kola,malboro,suzuki dok mrchem lajnu ti mi pushish tuki,to je zivot to nije reklama dzarash djanu gajbi kad si sama....... ;)
jooj, tuzne li istine