Recimo imate simpatiju, ali simpatija baš i nije baš sigurna da ste vi pravo rešenje pa tako vaša simpatija ima rezervnu varijantu, odnosno vama konkurenciju. Počinje međusobno takmičenje za naklonost voljene osobe. Po pravilu u tom nadmetanju neko pobedi, a neko izgubi , odnosno neko dobije obojke,a neko samo opanke.
Međutim… Dalji razvoj događaja može pokazati da su opanci bili baš prava opcija za onoga ko je izgubio jer je kasnije naišao na osobu koja je mnogo više zaslužila ljubav od one osobe koja je izgubljena.
Narodna izreka koja znači šta je ko u nekoj podeli uspeo da dobije, verovatno dolazi iz doba kada je srpska vojska oskudevala u opremi pa je neko od vojnika dobio opanke, a neko obojke.
Obojak (jednina) ili obojci (množina) su komad trougaonog ili četvorougaonog platna koji se obmotavao oko stopala. Obojci su preteča čarapa. Preko obojaka se oblačila obuća.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.