Komunikacija rebusima

ciklon 2009-04-24 19:34:02 +0000

Dve ili više osoba učestvuje u komunikaciji. Približi im se neka "n" osoba, sluša šta pričaju i ništa ih ne razume. Zašto? Pa, oni govore nekim čudnim jezikom. Dobro, nije nerazumljiv, to je i maternji jezik te iste "n" osobe, ali ništa ne konta.
To je zato što osobe koje komuniciraju rebusima uspevaju da govor zagonetkama podignu na viši nivo, da ga učine još većom atrakcijom. Takve osobe niko živi ne razume (bar onaj ko nije iz njihove "intelektualne kaste"), teme o kojima oni raspredaju se graniče spojem nuklearne fizike i pravljenja pravog lovačkog gulaša. Širm krugu ljudi oni deluju kao "udareni" likovi, štreberi i slične varijacije opisnih prideva koijma ih drugi časte. Mada, često rebusima komuniciraju dva ili više pijanih likova koji se neverovatno dobro sporazumeju na taj način. Neverovatno je da će dva totalno trezna čoveka manje razumeti jedan drugog nego dva pijanca koji komuniciraju rebusima.

0
29 : 8

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.