Konobarska matematika

Sherif_Gile 2012-03-01 16:09:18 +0000

Matematika koja ima samo dva pravila:
1) mora da se rimuje
2) mora da povećava rezultat

Koriste je konobari kad treba da uzmu koji dinar više od pijanih gostiju a ponekad i prodavci na buvljaku ako im se učini da mogu da preveslaju nepažljivu mušteriju. Osnovni fazon je da se priča i računa brzo i glasno tako da mušterije budu svesni sabiranja i množenja ali da ne mogu da prate rezultat pa samo klimaju glavom i dobrovoljno plate porez na budale.

Vreme na satu: 01:05:42

-Ovako, imali ste osam Jelena, osam puta sto tri'es, hiljadu sto tri'es, pet vinjaka, pet puta sto deset, šesto deset, dve kafe, dva puta osamdeset, sto osamdeset, dve kisele, isto sto osamdeset, devet Nikšićka, devet puta sto čedrdeset, hiljdu trista četdrdeset, sve ukupno, tri i petsto četrdeset, da zaokružimo na tri i po.

Vreme na satu: 01:05:45

-Koliko si im naplatio?
-Tri i po.
-Pa dobro, nisi mnogo povećao, piju celo veče.
-Nisam mnogo, ali sam naplaćivao i svaku turu posebno, ovo mi dođe kao bonus.

6
47 : 2
  1. dobar preokret na kraju + :)

  2. POREZ NA BUDALE hahaah :D Car +

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.