Kamuflaža dok šetate kroz centrar Prištine.
Manualno dubinsko čišćenje nosa. Izvodi se uguravanjem celog kažiprsta u nozdrvu, sve do sinusa, vađenjem slinca i zadovoljnim razgledanjem istog. Kopanje nosa ćete najčešće videti kod vozača napucanog, skupog, luksuznog automobila u autu pored vašeg na semaforu.
Genetski ukorenjen cin prisutan kod svih ljudi samo sto ga neki izvode javno i ruzno a neki tajno i prefinjeno brisuci svoje malo govance bas tu ispod vaseg stola.?..
Da se ne bi pričalo kako su Srbi neaktivan narod,izumljena je posebna sportska disciplina kojom se od prastarih vremena bavi bar 80 procenata Srba. Rec je o kopanju nosa koje je veoma svestrana sportska igra sa mnogo, u najmanju ruku, zanimljivih disciplina od kojih su neke pravljena kuglice i bacanje u dalj rezultata kopanja, zatim takmicenje u tome ko dublje gurne prst u nosnu šupljinu i jedna od najomiljenijih-kopanje "materijala" i lepljenje istog po nevidljivim površinama nameštaja (preporučuje se da proverite svoj nameštaj kako bi imali uvid u to da li su i vaši gosti aktivni u ovom sportu)
Postoji fraza kojom se cela situacija okreće na šalu kada se osoba koja se bavi ovim sportom zatekne na "treningu" i tada nas onako iznenađeno i tugaljivo pogleda- ŠTA JE,NI U NOSU NEMA KAO ŠTO JE NEKAD BILO?
izraz kojim se opisuje niska stopa zaposlenosti.
- Radiš li?
- Ma jok. Kopanje nosa.
Samotestiranje na koronavirus.
- Pa ovaj nije normalan, opet kopa nos.
- Jebiga, uzorak je bio neodređen, pa je morao ponovit.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.