Jedan od najčešće korišćenih izraza u Kraljevu i Smederevu, uglavnom u negativnom kontekstu, slično kao "dođoš" u Vojvodini pedesetih i šezdesetih godina XX veka. Dolazi od zaostalih društvenih i hajdučko-kačačkih običaja koje je doneo dobar deo izbeglica sa Kosova i ne pomišlja da ih menja radi adaptacije u novu sredinu ili bar uklapanja, nego - inateći se sa Bog zna kime - gledaju da ih što više istaknu: ili kao primer svojim novim komšijama koji su "hladni", "zatvoreni", "nisu ljudi" ili kao provokaciju.
Veliki deo nije takav, ali ovaj manji uzrokuje generalizacije na obe strane.
novi naziv koji imenuje sve one koji mrze pripadnike drugih zemalja, ruše svoju zemlju i svoj grad pritom finansirajući ocepljenje Kosova time što uzimaju drogu baš sa tog područja.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.