
Статусни симбол за већину, хтели то да признате или не. Тумачи се на различите начине, из различитих перспектива. Појаву обично осуђују људи који нису опрали суд у животу.
Наша Јелена неће ићи за ону његову буржоаску копилад, па макар ми било последње!
Црни Горане, воле се деца, шта ти је!?
Милице, душо, гамад држи служавку, еј, СЛУЖАВКУ!
Горане, кућна помоћница.
ЈОШ ГОРЕ! Ти не знају ни ајвар да спреме! Пу!
----------
Ето видите, наша Јефимија се удала за једног младог адвоката, али сумњамо да је пробисвет, родитељи су му малтене земљорадници. Вредно плакања, заиста. Али зато смо Валерију удали у кућу вредну поштовања, шест генерација Београђани, имају две помоћнице и служавку.
----------
Сине, да ти каже мајка у поверењу, да сам имала пара, имала би три помоћнице. Да сте ти и сестра дупетом мрднули да нешто испомогнете по кући, па ајде, али овако, јок.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Hah..+
Dobra ova. Plus.
реееално +
Истина, сјајно написано, стога пљусара!
Хвала :)
Dobra, dobra...