
Kufer-magarac (-magare) je onaj koji nosi najveći dio prtljaga.
Zvanje kufer-magarca čovjek sam sebi (javno) dodjeljuje, iznerviran (razočaran) položajem u kom se nalazi, u okviru svoje društvene grupe. Takođe, čovjek sam sebe tako naziva, da bi izmuzao malo sažaljenja ili pažnje članova svoje društvene grupe.
Kufer-magarci su najčešće muškarci - očevi, muževi, momci, braća, sinovi, drugovi. Generalno, iako niko od njih ne voli da se nađe u tom položaju, ipak će izmagarčiti kufere. I šaliće se na svoj račun. Jer time drugima dokazuju (sebe zavaravaju) da su jači pol i da njihove žene ne mogu bez njih.
Razlog nastanka kufer-magarčenja leži u zloupotrebi termina "žene su slabiji pol" od strane (u slobodno vrijeme "rodno ravnopravnih") žena, manipulisanjem svojih muškaraca pričom kako su one nejake i nježne, a kako su im muškarci jaki i puni snage (spremaju ih za kufer-magarčenje podižući im ego) i baš im se sviđaju takvi (uz poželjno tapšanje po ramenu, zagrljaj ili mjerenje muških bicepsa svojim nježnim ženskim prstima).
* Porodica ide na aerodrom, majka i ćerka nose ručni prtljag, otac i sin nose ručni prtljag, sportske torbe i vuku velike četvrtaste kofere koji se predaju pri ček-inu, mrmljajući među sobom kako ih žene iskorišćavaju.
* Đevojka putuje neđe/dolazi od nekud, i kao uzgred napominje kako joj je pun kofer, a mora uzbrdo da ga vuče. Momak se odmah nudi da bude kufer-magarac. Sve za njen osmjeh (ili nešto drugo).
* Iako, u suštini, isti posao obavljaju, lift boy biva plaćen za svoje kufer-magarčenje (novcem), dok kufer-magarci dobijaju utisak da će biti plaćeni nekad, nekako (što možda bidne, al ne mora da znači), te se ta dva zvanja ipak razlikuju.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.