Kufer-magarac (-magare) je onaj koji nosi najveći dio prtljaga.
Zvanje kufer-magarca čovjek sam sebi (javno) dodjeljuje, iznerviran (razočaran) položajem u kom se nalazi, u okviru svoje društvene grupe. Takođe, čovjek sam sebe tako naziva, da bi izmuzao malo sažaljenja ili pažnje članova svoje društvene grupe.
Kufer-magarci su najčešće muškarci - očevi, muževi, momci, braća, sinovi, drugovi. Generalno, iako niko od njih ne voli da se nađe u tom položaju, ipak će izmagarčiti kufere. I šaliće se na svoj račun. Jer time drugima dokazuju (sebe zavaravaju) da su jači pol i da njihove žene ne mogu bez njih.
Razlog nastanka kufer-magarčenja leži u zloupotrebi termina "žene su slabiji pol" od strane (u slobodno vrijeme "rodno ravnopravnih") žena, manipulisanjem svojih muškaraca pričom kako su one nejake i nježne, a kako su im muškarci jaki i puni snage (spremaju ih za kufer-magarčenje podižući im ego) i baš im se sviđaju takvi (uz poželjno tapšanje po ramenu, zagrljaj ili mjerenje muških bicepsa svojim nježnim ženskim prstima).
* Porodica ide na aerodrom, majka i ćerka nose ručni prtljag, otac i sin nose ručni prtljag, sportske torbe i vuku velike četvrtaste kofere koji se predaju pri ček-inu, mrmljajući među sobom kako ih žene iskorišćavaju.
* Đevojka putuje neđe/dolazi od nekud, i kao uzgred napominje kako joj je pun kofer, a mora uzbrdo da ga vuče. Momak se odmah nudi da bude kufer-magarac. Sve za njen osmjeh (ili nešto drugo).
* Iako, u suštini, isti posao obavljaju, lift boy biva plaćen za svoje kufer-magarčenje (novcem), dok kufer-magarci dobijaju utisak da će biti plaćeni nekad, nekako (što možda bidne, al ne mora da znači), te se ta dva zvanja ipak razlikuju.
Ovo je prejako!
Banja Luka Forum · 21. April 2007.