
Маневар који се користи када будући родитељи не могу да се усагласе око имена потомка.
Када не упале аргументи да је одређено име ружно/глупо/превазиђено/сељачко/исувише често/недовољно српско/прекратко/предуго/неусаглашено са презименом и именима родитеља итд. онда се потеже аргумент потенцијалног понижавајућег надимка који би могао да унесрећи дете уколико понесе предложено име.
- Имаш ли идеју како да га назовемо?
- Могао би да буде Мирољуб!
- Јеси ли ти луд? То је сељачко име!
- Није сељачко, деда ми се звао Мирољуб а био је угледни трговац пре II светског рата! Баш зато би ми значило да тако назовемо малог!
- Душо, ценим твоју љубав према покојном деди али то име више није модерно.
- Грдно грешиш! Знам четири лика који се зову Мирољуб а млађи су од мене! Ево и комшија Ђоле је тако назвао сина! А није ни пречесто име као нпр. Стефан или Урош или Лука! Још има и јасно значење!
- Извини али нема шансе, по цену да се разведемо! Па деца би га звала Миробуљ! Замисли то, син би нам под утицајем клиначког зезања израстао у неуротичног педерчића! Нема шансе, не може! Уосталом, кад већ предлажеш глупа имена што онда не би био Пржемислав?
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
zato nazoveš decu Strahinja i Dejana i rešen problem :))))
+
Zato smo se dušo ti i ja usaglasili oko tih imena i tu je kraj priče :)
A stvarno smo izabrali najlepša imena srećo :))))
Hu d fak is charloe asdas