
Једна од најчешће коришћених израза у комуницирању са досадним продавцима, радницима у маркету, телемаркетинг итд. Изражава извесну дозу бола у курцу за све остале карактеристике производа, и такође шаље захтев за информацију колико би описани објекате дубоко зарио у џеп. Укратко, нашли сте нешто штовас интересује и не желите да чујете проценат ,,доброг" у њему.
П: Као што можете видети нуди Вам незаборавно искуство...
К: Ма добро је све то дечко, него колико кошта?
.....................................................................................
П: Нудим Вам цео пакет услуга по веома промотивној цени. У склопу тога спада...
К: Мала, све је то лепо, ал ја пичке нисам видео од бомбардовања, тако да, колко то кошта?
.....................................................................................
ЕУ: Нудимо једну од ретких прилика да изађете из кризе, бесповратне помоћи, нова радна месте, модернизација, глобализација...
В: Ма све је то лепо ал колко то кошта?
ЕУ: Па улазак у НАТО и прихватање Косова јесте. Промена вере је опционална, мада се саветује, а германизацију очекујемо саму од себе.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Drugi primer zakiva +