
Naime usled globalizacije i urbanizacije Srbije, mladi su počeli da koriste rečicu brate ili eventualno gari. Jedna mala grupa entuzijasta, sa naselja Bagljaš,grad Zrenjanin,iz razloga lokal patriotizma je pokušala da se suprotstavi ovom trendu i zbog toga kreirala jednu vrlo iritatnu rečicu MAĆI. Niko ne zna šta ona znači, ko ju je smislio al je ona urbani mit sa Bagljaša(odnoso Zrendzin getto)
Lik 1: Gde si maćiii?
Lik 2: Ne pitaj me maći, sinoć sam se odvalio znači nije mi dobro.
Lik 1: Taj rad. A gde ste bili maći?
Lik 2: Ma u interduu, bilo vrh maći.
I ovakav razgovor se nastavlja sve dok se jedna osoba ne popizdi(najčešće JA) i otera ih sve u 3 lepe materine. I njih i tog maćija.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Odlična definicija i jako interesantna, ali maći nisi u klanu, gde jedni drugima lajkuju i hvale shitine od definicija stvari koje ni ne postoje i nigde se ne koriste osim možda kod njih na gajbi, a nisu ni duhovite.