Obavezan detalj na svakoj klinačkoj fotografiji.
Podvrnuti krajevi stranica u svesci
Majka gleda moje sveske i komentariše: Kakve su ovo magareće uši? Jesam li ja rekla da će ti učiteljica dati slabu ocjenu zbog tvoje neurednosti? Da ovo više nisam vidjela, je li jasno?
Korektivna mera preciznosti besprekorno izvedenog šuta prema golu kojom je najjači na terenu određivao da li je go stvarno postignut, ili je nepravda i sila opet pobedila. Najčešće se koristila na starinskim(dvorišnim) fudbalskim terenima za mali fudbal, gde su dva-tri kamena predstavljala stativu, a prečku u najboljem slučaju neka grana. U kombinaciji sa „konjskim noktom“ bio je to najčešći odgovor nadobudnim mlađim strelcima čiji je talenat bio na najozbiljnijoj probi u teškim situacijama oko priznavanja gola.
-Gooooo !!!!!!!!!
-Nije.....
-Jeeeeste,......
-Promašio si, bre....
-Pored stative je prošla...Kupi naočare, ako ne vidiš....
-Za konjski nokat i magareće uši, al s druge strane....Odjebi, naša lopta....
==================================================
Sa’će Mihajlović da im jebe kevu,.... on najbolje izvodi slobodnjake....Eee, jebi ga ..opet za konjski nokat....i magareće uši....
То је она стара фора из нижих разреда основне (1, 2, 3, а евентуално и 4.).
Цака је у томе да ти ортаку који ти је окренут леђима и прича са неким другим ликовима, ти рашириш два прста (кажипрст и средњак), а остале скупиш. Ти прсти представљају магареће уши. У неким случајевима лик који држи магареће уши броји у себи или наглас док се овај не окрене и не сконта шта му се ради иза леђа, тада овај што броји каже да ће толико година имати магареће уши до колико је он избројао.
Поред тога што је овај фазон још из доба када је Кркобабић ишао у школу и дан данас је популаран. Код истих ликова поново оживљава и користи се у средњој школи, само што тада то радите најомраженијем професору. Исто, он се окрене леђима према табли да ти објасн нешто док си ти поред њега. Тада на сцену ступају магареће уши, када се профа окрене, ђак покушава да се почеше. Онда настаје смех у целој учионици и почиње одговарање.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.