
Prema Sokratu, majeutika je bila "porađanje znanja", odnosno zaključak da saznavanjem novog samo osvetljavamo ono što smo već znali, čega nismo bili svesni.
U ovom slučaju, to je shvatanje starih i iskusnih vukajlijaških članova da dobra definicija, kojoj sledi 100 i više pluseva leži tu negde, da je samo treba osetiti i napisati. Onog trenutka kada je autor iskuca i klikne "pošalji", prosto zna da će mu baš ta posebna defka poboljšati reputaciju na sajtu. Ali, on takođe shvata da nije našao toplu vodu: prosto se samo sagnuo i ubrao detelinu sa četiri lista koju drugi nisu odmah videli, te je razglasio.
Zapravo, 90% dobrih nastaje nekom spontanom odvalom, ma o čemu da se radilo.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
De ubode Sokrata, prikane... Najposteniji cova antickog prosvjetiteljstva! +
Moj omiljeni filozof, nije bilo teško ubosti ga ;)
Брате могу ти рећи није лоше :) плусић