
Бладодети манастирске ракије добро је у нашем народу позната како благотворно делује на цео организам, и да је препорочљиво да се једна чашица попије на празан стомак, говорили су наши стари.
Како су манастирску ракију и вино сами свештеници правили сами за потребе људи који у манастиру живе, прилика која се указивала појединцима да је окусе сматрала се привилегијом.
Како се времена мењају, а са њим и људи тако се мењају и мишљења а и начин њиховог делања.
У вековима који су нам предходили, свештеници су помагали свом народу да преживи тешке тренутке (као што је куга, глад, ратови…)
Данас у Србији, поједини “свештеници” примењујући радикалне методе, покушавају да на разне начине помогну свом народу, поготово онима која је та помоћ прекопотребна.
Можда је сада рано говорити, али време ће показати да ће манастирска лопата постати нови тренутак у хршћанству који ће помоћи многима, да се врате на прави пут.
Лопата је из раја изашла.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Porodično promovisanje na Vukajliji:
Kada motika definiše lopatu.
:)
Vidiš ja sam se baš pitao kako to da sam imao opciju da dam sam sebi plus.
...Naravno nisam iskoristio priliku xD
I ja mislim na ovaj nacin o tom incidentu. Ko zna zasto je to dobro.
Da je bila dobra, lopatu ne bi izbacili iz raja.
Ma ko zna zašto je to dobro.
Latinski batillum - lopata ;)
+ zbog primera