У основи, ово је покушај да се представи као привидно (привидно злонамерно) све што је статистички немогуће, а ипак се дешава. Међутим, Марфијеви закони су разнородни; неки од њих само наизглед злонамерни према субјекту. Као што је познато:
- Хлеб пада на намазану страну не зато да се клизају кокошке, већ стога што је тежа од супротне и аеродинамична у поређењу с њом. Ово је физички закон.
- За разлику од других редова, ред у коме субјект стоји - стоји и сам, јер се нешто искомпликовало, што је с. брзоплето превидео. Ово је психолошка појава.
Почетни Марфијев закон (са 77 подзаконских аката у оригиналном издању од '77):
»Ако нешто може да пође наопако, то ће и да пође наопако«
потиче од једноставне чињенице да нисмо свевидећи ни свезнајући.
Ми смо обезбедили све што смо могли, али то није све.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.