Ugovor koji se potpisuje najčešće tako što je podmazan nekom večerom ili ne daj Bože nekim prasencem na ražnju, kako bi se pospješila i povećala sama mogućnost pristanka žrtve, tj. klijenta.
- Ajde da nagovorimo Mikija da igra za nas, dobro bi nam došao tako jedan igrač.
- Ma ne znam šta da ti kažem, ne vjerujem da će on pristati na to, moramo nekako da ga nagovorimo.
- Ma ništa ti ne brini, imam ja jedno kezme, njega na ražanj, malo rakije i kada mu turim onaj papir da potpiše, misliće da je maramica pa da daje autogram, ništa se ti ne brini.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Što "ne daj Bože prasencetom" ?
ma zvučalo mi kul ako stavim tako. lolol