
Veoma rasprostranjena pojava u nas, Srba. Dobro je poznato da uvozimo šibice i čačkalice (za zube), jer što bi se mi, zaboga, bakćali sićom. Ako će već nešto da se pravi od drveta, to mora da bude, u najmanju ruku, trokrilni šifonjer...
Kada ti vip nudi milion poruka u mreži.
Ae? Realno? Pa jel me zajebavaš da će neko istripovati i uzeti to?
Kafanska tuča velikih razmjera u kojoj učestvuju i konobari. Lomi ko šta stigne.
Deskriptivni stil zastupljen medju narodima Balkana, posebno kod osoba muskog pola. Najcesce se koristi u slucajevima kada zelite da opisete svoju kucu, penis, rodni kraj, sposobnost da radite sklekove/cucnjeve/trbusnjake izrazeno u brojkama, kolicinu i vrstu ulova (kako u nocnom klubu, tako i na pecanju), te sijaset drugih disciplina i zivotnih vrednosti koje se daju izraziti nekom velicinom. Ovaj stil se ne koristi, preciznije koristi se u obrnutom smeru, kada se zeli izraziti da je nesto zapravo sto manje moguce, u dva slucaja-totalno nekoriscenje (odabir mobilnog telefona-sto manje, to bolje) i proporcionalno opadajuce nekoriscenje. ("Da li je moguce da ti ona Kia trosi samo 5 litara? Ma, i manje")
forma sujete, teznja ka najvecem, ne neophodno najboljem..
singlic u rizli 100'S
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.