Нема те пунолетне особе (пунолетне по америчким стандардима) која се не сећа овог модног детаља везаног за културу "сачувај боже", популарну почетком деведесетих година.
Праве фаце су тада носиле дизел фармерке (наравно са панчевачког бувљака), Елезе, Каппа или Лотто дукс (увучен дубоко у фармерке - то је било у медицинске сврхе да се греју бубрези) и наравно неки модел Најк Ер Макса (најчешће двојку). Метални каиш је симболизовао отменост, грациозност, став, интелигенцију и укус свог власника. Важно је напоменути да су се ови каишеви продавали на таквим реномираним местима, као на пример: Зелени венац, новобеоградски бувљак, панчевачки бувљак, тезге испред старог Меркатора, земунска пијаца и другим центрима моде.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Jel to oni kaiševi što ih je nosio Bajone? :)
Ko kaze da su izasli iz mode?Pun ih je buvljak u pancevu.Doduse ,mozda su to stare zalihe....
Dobar..Imao sam jedan...+...nekada davno....