Mića

SesMachine 2010-06-29 15:49:47 +0000

Može biti osoba muškog i ženskog (s)pola. Ne retko može biti i životinja. Sa 'Mićo' se obraćamo obama (Barack) dragim i omraženim personama, s' tim (u vezi) što je ton kojim to činimo malko drukči.
'Mića' u modernom vremenu primarno predstavlja zamenu za 'Brata' ali može poslužiti i kao zamena za termin 'Miko' koji su koristili naši roditelji u svoje 'doba'.
Pri komunikaciji digitalnim putem (sms, chat) a u nedostatku UTF-8 formata 'Mića' se piše sa dva 'c' kako bi se izbegla pogrešna tumačenja.
Mića je mama i tata, mića je zet i snajka...

Mića u sprezi sa bratom predstavlja dramatizovanu verziju 'Mićo brate'.
A u verziji 'micca' izaziva nepotrebna razdraživanja emocija kod ne informisanih (čitaj glupših) žemskinja: 'Jaoo pa on mene zove micaaaa!'
Postoji i 'kalsičan mića' al' o tom primerku nema mlogo informacija (nije mića po definiciji)

Mićoooo!

2
22 : 7
  1. Odma' u omiljene! Tako jedni druge zovemo, bar u mom društvu. Posle nemaš pojma ko se kome obraća. :)

  2. Vajstinu! Jedared sam čak častio prodavca kokica na Terazijama jerbo me je oslovio sa mićo!

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.