
Или у народу популарне - минице. Minesweeper, за оне који знају енглески, али за нешто старије генерације то су обично "минесоте". Поред флипера и пасијанса (погледати у речнику солитаре), једна од омиљених игрица старе популације, посебно државних чиновника лоцираних у услужним центрима, код бУраније познатих као "шалтери". Они се као нешто курац разумеју, сабирају бројеве и одузимају, лупају заставице и брбљају себи у браду.
Док нам није скочио стандард, то је била огромна препрека за млађе генерације да се докопају "свог реда".
Пример 1.
- Мицо, олади ти се кафа.
- Изеш кафу, Јацо, опет сам претиснула погрешно дугме и нагазила мину.
- Госпођо, а како би било уместо мине нагазите на посао, па да ја завршим шта имам на овом буђавом шалтеру и да се чистим кући?
- Бих ја, али ми је пао систем.
- Видим, зато вам ради Мајнсвипер.
- Ни он ми не ради, већ само могу да отворим минесоте.
- То сам и рекао, само исправно.
- Хоћеш ти да ме исправљаш? Ево ти ово, недостаје ти оно, па кад завршиш то, донеси тамо, па се врати овамо (показује прстом и витла на све стране).
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Фино+
Иде у ревију.
Tek sam skoro provalio da broj u kockici označava broj bombi oko te kockice. Eh, da sam to ranije znao, sad bih možda i astronaut bio...
никад нисам скапирао игру. Нисам се нешто ни трудио, ал свеједно. +