Често се чује приликом чопоративног позиционирања, како у познатом, тако и у непознатом друштву или у некој заједници која се тек оформљује. Типично мушки, поготово кад почну да залазе у године (мада ни у млађем животном добу нису имуни).
Укратко: ко је млађи од мене - тај је млад.
Служи и као очајнички покушај дискредитације млађег саговорника који те је интелектуално декласирао и ускратио ти сваку могућност да му одговориш аргументовано. И то у друштву, замисли бруке... Е, па нећеш: "Млад си ти" = моја има да буде последња (јер много волим да моја буде последња).
Дивљи старачки дом, ул. Горке воде без броја (асфалта, канализације и остале инфраструктуре, са минимум два преседања од најближег нормалног дела града, па онда још мало пешке):
- Кажем вам, људи: ова власт ће да нас све сатре! Смањили пензије, не намеравају да врате...
- Је ли, колико ти имаш година?
- Јесенас напунио сто, што питаш?
- Сто?! Ахаха, па ћути онда, млад си ти! Ја сто седам.
- Ја млад?!
- Па шта оћеш, млађи си од мене.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
toeto +