Често се чује приликом чопоративног позиционирања, како у познатом, тако и у непознатом друштву или у некој заједници која се тек оформљује. Типично мушки, поготово кад почну да залазе у године (мада ни у млађем животном добу нису имуни).
Укратко: ко је млађи од мене - тај је млад.
Служи и као очајнички покушај дискредитације млађег саговорника који те је интелектуално декласирао и ускратио ти сваку могућност да му одговориш аргументовано. И то у друштву, замисли бруке... Е, па нећеш: "Млад си ти" = моја има да буде последња (јер много волим да моја буде последња).
Дивљи старачки дом, ул. Горке воде без броја (асфалта, канализације и остале инфраструктуре, са минимум два преседања од најближег нормалног дела града, па онда још мало пешке):
- Кажем вам, људи: ова власт ће да нас све сатре! Смањили пензије, не намеравају да врате...
- Је ли, колико ти имаш година?
- Јесенас напунио сто, што питаш?
- Сто?! Ахаха, па ћути онда, млад си ти! Ја сто седам.
- Ја млад?!
- Па шта оћеш, млађи си од мене.
"Osimi velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda."
Politika | 31. Januar 2011.
toeto +