
Gomila mladica i devojaka cijim planovima ni skice tipa zvanog Salvador Dali nisu ravne.
Spoljnja konstrukcija njihovih zgrada lice na remek dela, u naprednijim slucajevima ostatak futurizma pomesan sa postapokalipticnim faktorom, a sto je unutrasnjost neopisiva i sto se ulazi kroz prozor (zato sto su vrata ili negde blizu plafona zbog umetickog dojma, ili apsurdno daleko, ili niko ne zna da li ce uci u orman ili u kuhinju pa ni ne pokusava) apsolutno nije bitno.
Ako jos sagrade ceo blok - Dedal i njegov lavirint im nije ravan!
Tezej bi se tu izgubio.
Ulaz broj 13 je smesten pored broja 98, a broj 63 pored 4, mapa je neophodna da bi se nasao put odatle (negde su je, videla sam, i stavili, ali ipak badava).
Misljenja o arhitektama od onih jadnika sto su primorani da zive tamo bi bila cenzurisana i po standardima Vukajlije, a pogadjanje da li su bili na kokainu ili hasisu kada su crtali planove je apsolutno neophodno cim ih vidis.
Generacije ljudi su obucavane da se snadju u tom lavirintu i da spasavaju naivne putnike koji su tu zabasali, a zavidan profit bi se dobio ako bi se te usluge i naplacivale...
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.