
Portugalsko prezime koje može predstavljati deskripciju nečijeg karaktera.
-Des Goks, ša ima bro?
-Eo bro, nisam danas otišo na tekmu, rso sam debelu kintu, treba mi stigne Swatch-ov sat od šanera, skoro ko original. Al i zato mi fali kinta, pa sam moro ćaletu iz šteka da drmenm kojeg soma, da isplatim čuku, a i da vrnem lovu Peđi lideru.
-E odkad te znam, ti samo nešto mutiš. Pravi si mutinjo, keve mi .
Izraz koji je nastao zahvaljući predivnoj metamorfozi mute dugmeta u majstora najvažnije sporedne stvari na svetu, dajući nam na taj način inovaciju u svetu, kulturnog vređanja, nama dragih ljudi. Mutinjo bi trebalo da predstavlja, izrazito gluvog čoveka, čiji su slušne sposobnosti, blago rečeno... nepostojeće.
-Janko...
-Sine.....
-JANKO......
-'ALO MUTINJO, UKLJUČI TA GOVNA ŠTO TI STOJE NA UŠIMA, KOJ' SAM KURAC BACAO PARE BRE?!?!?!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.