
Narodna muzika je ona vrsta muzike koja ima korene u proslosti i smatra se da ju narod smislio i oblikovao.
Srbija ima prilicno bogatu narodnu muziku,koja je nastajala pod uticajima razlicitih kultura i naroda koji su boravili na nasim prostorima kroz vekove.
Kvalitet te vrste muzike,nisam dovoljno strucan da ocenjujem,ali nesto sto je prezivelo vekove i geneacije,sigurno,da nije lose.
Toliko o teoriji,jer u praksi je vec drugacije.Narodnom muzikom se u 20 veku zove sve ono sto je namenjeno najsirem sloju stanovnistva i pravljena je tako da je razume i lucki radnik i profesor univerziteta.Tu se javlja problem,zato sto se na taj nacin mora praviti kompromis koji utice na pad kvaliteta.
Narodnjake ,niti volim,niti slusam,a cesto i zalim one nesrecne duse ,koje ne znaju za nista bolje od "grand" produkcije
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.