
Najčobanskiji oblik održavanja prijateljstva. Naime, posete ovakvog tipa bile su sasvim opravdane u vreme praistorije, kada se do prve sledeće kuće putovalo po 3-4 dana na mamutu, pa logično nisi ni imao kako da se najaviš niti si i sam znao kada stižeš. Ali u današnjem vremenu širokog spektra sredstava komunikacije, prosto je nekulturno otići bilo gde bez da prethodno nazoveš i preupitaš za junačko zdravlje.
Ding dong
A: Ko li je sad, taman se spremam da metnem noge u lavor.
Otvara vrata
buljuk naroda u vidu osoba C, D, M, Nj, T, i njihova deca, Glj, Blj, Clj, Žlj svi u glas: Iznenađenje!! Mi baš slučajno navratili da vidimo kako si?
A: More marš u pičku materinu, odričem vas se preko novina.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
E stvarno....treba se najaviti +