ovo kazemo nekom ko je uspeo da uradi nesto veoma teko(nesvakidasnje), a umesto da bude zadovoljan sto je i to uradio,on jos bezbroj puta pokusava to da ponovi
MARKO DAJE KOS SA POLA TERENA,i dalje puca za 3 poena,i dalje,i dalje,umesto da postigne sigurnih 2 poena
-PA MARKO COVECE NIJE SVAKI DAN BADNJI DAN
Каже се кад догађаји неочекивано пођу по добру.
Као што је дан кад се очекује да легне плата одавно прозван "Спасовдан", тако може бити и више "бадњих дана" у току године, невезано за конкретне датуме. Код оних предузимљивих (агилних), то уме баш да заређа; код оних што се моле богињи Фортуни омакне се понекад, тек толико да се зарадују и да, бар накратко, сметну с ума да су, у коначном збиру, безнадежно у минусу; код обичног света (социјално, здравствено и редовна плата) испада да то стварно буде једино на "Бадњи дан" (ако и тад буде).
Двоје младих, троје деце - у другој тури испали близанци, и сад готово, не могу једно да врате назад у породилиште - он као запослен, она ради на црно у неком дивљем фризерају, седе и пресабирају се:
- Да видимо: мени повишица... шта ово пише, колико је? Много нешто ситно, не види се голим оком... Теби "тринаеста плата", ааа, отворила се газдарица...
- Дај, немој да ме зајебаваш!
- Добро, добро, да видимо даље: ваучер код "Лидла" пет сомића - претргли се, поцркали дабогда! – пакет сухомеснатог, мени дали још један: "Ево за мукицу, има троје деце!"; ооо, види, види, три ваучера за играчке, је л' ово "Декси кидс"?
- Није, "Пертини"!
- Добро, то ћеш онда ти да уновчиш преко сваје моје миле, шта ће деци играчке, само да праве крш по кући... Шта оно беше још?
- Заборавио си што нам је тата опростио оних петсто евра. Схватио коначно да си најобичнији слепац и да нема шансе да му икада вратимо!
- Па јесте, и то треба да се урачуна. "Ал ме воли таааст, тасту свака чаааст". Све у свему, шта кажеш? Није лоше...
- Тја, није сваки дан Бадњи дан...
Божић специјал 2019
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.