Ninonka

кокичица 2012-02-17 21:09:44 +0000

Pедак примерак егзистирања разнобојних варница и искрица у телу старице.
Нинонка* је антипод класичним домаћим бакутанерима које се гроктаво смејуље када на Курсаџијама љигави 'Pват дрекне ПИМПЕК - јер у њихово време се то није смело тако рећи. Нинонка је сушта супротност Сари Голдфарб из Реквијема за снове која, уз спид, налази разлог за устајање у телевизијском квизу за људе што жваћу стиропор и тапшу као Телетабиси када неко освоји или не освоји награду. Она слуша Пери Кома, прави туфахије и не куне омладину. Њу не ословљавају са БАБА; она не учи балава патуљаста створења да вриште ПИЧКА.
Њене очи су живе и топле, осмех ненацртан већ прави и још увек има све своје зубе. Не размазује јефтин руж који смрди на ималин по младим руменим образима и не балави их: иако има и децу и унучад, она има и свој живот, своје радости и бубице. Остарити да будеш Нинонка значи не заборавити ону девојчицу у себи, већ је водити са собом кроз живот и не допустити јој да се мења.
Иако лепа, Нинонку не називају ГИЛФ. Само зуре у њене очи и надају се, потајно се надају, да ће, кад и они остаре, имати срећу да се буде поред једне, само њихове, Нинонке.

*Име добила по Нинон Хесе, највећој љубави великог Хермана Хесеа. Из једног од бројних сведочења о њој сазнајемо следеће:
Наиме, Мигел Серано, Чилеански дипломата и амбасадор (између осталог у Београду неко време) у свом делу Записи о пријатељству са Хесеом и Јунгом наводи да је, силазећи путељком до њихове куће, присуствовао сасвим случајно једном веома интимном призору- 70огодишња старица, Нинон, је упутила свом супругу нежан осмех и кокетски заденула косу иза уха. Та искрица међу њима и та блискост, љубав, је њега оставила посрамљеним и пуним поштовања, а његове речи су ауторку дефиниције инспирисале на исту.

4
19 : 6
  1. ubija, dala sam i zvezdu.

  2. Pедак примерак егзистирања разнобојних варница и искрица

    Fino štivo Kičice +++

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.