Sistem budženja dece, od tri do deset godina, zasnovan na ranoj stimulaciji mozga. Roditeljima je cilj da njihova deca počnu drugačije misliti do ostalih, kako bi postala lukrativna. U mašti roditelja predstavlja odskočnu dasku ka školama u kojima bi se njihova deca izdvojila od prosečnih ljuskih bića i potom uputila ka Oksfordu ili Harvardu. Ništa novo, još u doba antike su ljudi pokušavali da budu specijalni time što će svojoj deci obezbediti poznate učitelje.
- Gospodine Sokrate, izvinite, imam jedno pitanje za Vas.
- Izvolite gospodjo, gospodjice?
- Pitala sam se, da li biste bili učitelj mome detetu?
- (hmmm... ipak gospodja) A zašto?
- Želela bih da ga učite. Želim da bude pametan, kako bi bio vodja naroda, ili makar dobro plaćen advokat.
- A koliko je dete?
- Sad ima šest meseci.
- A uuu gospodjo, pa vi ste zakasnili. Da bi ste imali pametno dete trebalo je da dodjete ranije (barem petnaest meseci ranije, hehehehe).
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Odlična ideja ali može mnogo bolje da se odradi. Ipak plus.
Dadoh minus, jer nisam znao šta je ntc. U međuvremenu sam saznao. Dobra definicija, izvinjavam se na minusu.
ahahahahahahah
+++
hehehe +++++ ++++ ++++