Безазлен једноцифрен број, који је обележио ову годину по чувеном римовању уз компарацију истог са превозним средством у облику репродуктивног уда.
"Незапамћено повећање продаје дигиталних часовника у Србији"
Швајцарска фабрика сатова Своч, објавила је јуче да је у Србији забележен незапамћен раст продаје дигиталних часовника.
Из компаније Своч се наводи:
“...сви ми у Своч-у смо веома задовољни растом продаје дигиталних часовника у Србији. Наиме, крајем прошле године претио нам је банкрот, међутим, почетком 2011. забележен је раст продаје и повећање прихода за чак сто процената. Што је заиста изненађујуће...“
На питање како је то могуће, генерални директор и власник ове компаније наводи:
„Наши истраживачи агенти дошли су до интерсантних података, који решавају мистериозно повећање потражње дигиталних часовника у Србији. Овај феномен се повезује са римовањем приликом очитавања времена са аналогних часовника, па је самим тим продаја оваквих часовника веома опала и далеко је испод потражње дигиталних.“
Компанија Своч је овим финансијским растом обезбедила повећање прихода запосленима за чак двадесет одсто, а у плану су нови модели, дизајнирани специјално за тржиште Србије.
Са друге стране, компанија Фестина, која се бави искључиво производњом аналогних часовника, припрема тужбу против Владе Србије због основане сумње да постоји монополистички режим вођен тактичким формирањем тржишта уз помоћ мита и корупције, у корист наведене швајцарске компаније.
Међутим, не гледају сви произвођачи часовника овај проблем истим очима. Компанију Фоссил овај феномен пада потражње аналогних часовника не брине и најављује нове моделе аналогних часовника са преправљеним бројевима 8 и 7, који ће домишљато бити замењени бројевима 20 и 19.
Да ли ће и у будуће Србија имати сличних утицаја на економске гиганте у производњи или не, показаће време, али овај случај ће свакако ући у анале.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.