Partijski BOT

zmajilo 2014-03-12 19:37:37 +0000

Partijski kliktač, komentator vesti i/ili Facebuk lajker kome je posao da svojim radnjama na internetu (klik, comment, Like) menja medijsku sliku svoje partije kod javnog mnjenja. Komentari koje šalju po elektronskim medijima su iscenirani i veoma liče jedan na drugog, kao da ih šalje neka veštačka inteligencija, odnosno BOT, odakle su i dobili naziv. Za partijske BOT-ove se generalno smatra da zapravo nemaju inteligenciju, pa im se savetuje da ne šire okolo da rade kao BOT-ovi, kako se u narodu ne bi napravila povezanost ovih neinteligentnih bića sa partijama, i time kaljao toboži ugled partija.

Ono što zaista postiže je da se uvlači političarima u bulju i pritom jede govna širom interneta, očekuje posao posle izbora ili bilo kakvu drugu satisfakciju ukoliko "... znate, eto ipak nema posla za sve..." (uglavnom tu satisfakciju ne dobija, jer i BOT-ovima kao i glasačima političari samo obećavaju stvari koje na kraju ne ispunjavaju).

"Ja sam fakultetski odgojen Hrvat iz Zagreba i moram primjetiti da je vaš Vučić kao i SNS napravio pravu stvar za Srbiju..."
(Šime, Zagreb)

"Ja sam fakultetski obrazovan Slovenec iz Ljubljane i da se primetit kak je vaš Vučić i SNS učinio pravu stvar za Srbiju...
(Janez, Ljubljana)

"Ja sam visoko obrazovani Bošnjak iz Sarajeva i moram primjetiti da je učinak vašeg Vučića i SNS na boljitak Srbije...
(Alija, Sarajevo)

2
33 : 10
  1. Da li je zaista neophodno definisati pojam iz komentatorskog dela onlajn medija?

  2. Занимљива појава, али досадно дефинисано. -

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.