Sastojak kojim majke uče svoju decu od najranijeg detinjstva važnu životnu lekciju da nijedan ekstrem nije dobar. Kao i životu kada ti dođe period u kome ti se sve čini da je do jaja (tj. ko pjur čokolada), a ti se spusti malo na zemlju (tj. uproseči situaciju sa određenom količinom patišpanja) kako bi ublažio kasniji neminovni pad (tj. period koha i šnenokli).
keva: E sine evo gotova ti je rođendanska torta, vi' kako je lepa...
mića: pa što si bre kevo opet pravila ovu sa kilo leba, znaš da ne volim takve...
keva: Mora sine tako, taki je recept, a i nije to hleb što ti kažeš, to ti je patišpanj..
mića: Šta god...
Икакве оригиналности и укуса без.
Бледа, измучена основа за нешто компликованије, до чега се обично и не дође, јал' због интелектуалне ограничености, јал' због изузећа било какве даље прилике.
-Видим...бескрајно плаветнило оцеана у твојим оћима.
-Ма важи Рундек, просуо си такву патишпањ форицу да ми је пресела недеља од блама, идем закрвавити плаветнило у оЋима повраћањем.
*
-Свакако, наш циљ је боље сутра за све грађане Србије.
-Ала сте га испатишпањили сада јебали сте му мајку.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.