Савремена борилачка вештина и техника преживљавања. Осим велике вероватноће да ћете угазити у нешто што је крава тог истог јутра жвакала (у народу познато као нагазно-размазна мина) и још веће вероватноће да ћете по уласку у воду бити изненађени телом неке домаће животиње у фази полу-распада изазов се повећава боравком у истој и спознајом чињенице да село узводно своје септичке јаме празни баш у тај водоток.
Као посебну погодност недељом неки ловци имају обичај да засоле атмосферу залутавши до обале и заменивши вас и вашег колегу за дивље вепрове које су поодавно устрелили стручни кадрови политичара.
У неретким ситуацијама појави се ловочувар због кога добијате брзину пуме и очи јастреба (са циљем правовременог уочавања истог).
Самим тим свака риба коју донесете кући, ма које величине, може се сматрати капиталцем.
Рано јутро, недеља. Два пецароша управо забацују удице и проналазе камење довољно пљоснато и обло за седење. У том тренутку почиње ријалити шоу :
Пецарош 1: "Слободане, еве га један крупан, држ'!"
Пецарош 2 (улазећи у воду): "Мирно, мирно, немо' да ти се откачи!"
(у том тренутку чује се водокотлић у кући 50 метара узводно)
Пецарош 1: "Слободане, враћај се на обалу, Жида био у ве-це!"
Пецарош 2: "Кукууу!"
(два сата касније, након природне деконтаминације водотока, док по површини плива недефинисана биомаса у распаду)
Пецарош 2: "Жико, еве га дрма, улази и вади!"
Пецарош 1 (саплићући се о остатке Фиће, смедервца и трулог шпорета на дну реке): "Кукууу!"
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.