
Нико се није родио као ћећо - то се постаје касније. Ћећо се рађа оног тренутка када млад човек схвати где живи и како заиста функционише овај свет; када види да треба да штеди пола године да би отишао 10 дана на море, да треба да ради 5 година за ауто који је одувек желео, да треба да заврши у дужничком ропству банке по избору да би имао сопствени кров над главом.
Млад човек је преломио: не у овом животу.
Млад човек се докопао неког положаја; не зато што је био најспособнији, већ зато што му је највише зинуло и зато што је био спреман да плати неком старијем ћећу. А сада је његових 5 минута. Сада он наплаћује.
Ћећо те служи у кафани, ћећо ти точи на пумпи, ћећо те чека на шалтеру, ћећо те снима са радаром, ћећо те зауставља на граничном прелазу, ћећо ти одобрава кредит, ћећо те прегледа у ординацији, ћећо ти седи у кадровској комисији, ћећо саставља репрезентацију за коју навијаш, ћећо одређује колико отрова може да има у храни коју једеш.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
simpaticno, djasvi mi se +
Ћећо је добар део онога што не ваља у овој држави, па к'о велим, ред је да има и своју дефиницију.
Фала, mealy.
Sviđa mi se i izraz i realizacija. +