
U figurativnom smislu, to podrazumeva samoponižavanje, kako bi se od druge osobe, koja je najčešće prethodno uvređena, izvukla neka usluga ili korist.
Kada se to prenese na politički nivo, dovodi do stvaranja koalicionih vlada, ili pak, zemlje uspevaju da poprave svoj diplomatski imidž.
U poslednja dva dana, u Srbiji je to shvaćeno bukvalno- iako sve svetske službe javljaju da nad Balkanom i Pirinejima nema ni "p" od pepela sa islandskog vulkana, mi smo se solidarisali sa zapadnom i severnom Evropom, posuli pepelom (i to bukvalno), zatvorili aerodrome, ukinuli avio-saobraćaj i omogućili strancima da putuju kroz Srbiju bez pasoša.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Посипање пепелом показује куда ветар дува. +