Mnogo kenjaš rođače.
A: ... i dođem ti ja do tog kafića, kad ona tamo. Pička i po. Doš'o neki lik, valjda njen bivši, spopada je, a ja mu kažem: "Alo bre, ostavi damu na miru". On da me udari, ja mu uhvatim šaku. Al' je krckala..., roknem ga u vilicu. On: "Nemoj, s'vatio sam", a ja: "Ma sve ok" i dam mu poljubac za laku noć. Kasnije odemo u njenu gajbu i kresnemo se. Kako ga blajva, sidu bih joj oprostio. Šta kažeš na to, a batice?
B: Kažem da je red da povučeš vodu.
*Izraz je lingvistički nepravilan (kako bre možeš povući vodu), ali se podrazumeva na šta se misli.
Gestikulirati pokretom ruke uspeh, radost ili veliko zadovoljstvo datom situacijom. Varijacija na temu je otvaranje vrata. Možete povlačiti vodu ili otvarati vrata u zavisnosti od ličnih afiniteta i fizičkih navika.
Nemojte nikad zaista tako povlačiti vodu, stradaće vodokotlić. Kada ste srećni napustite toalet, a zatim iskažite sreću.
Izraz kojim nekom zelimo na finiji nacin da kazemo da sere.
Mama: Opet nista ne ucis! Za jedno tromesecje 2 ukora i 6 opomena! Rekorderu! Ma nema...Moracu neke strozije mere preduzeti! Neces se primaci kompjuteru dok to sve ne popravis. A napolje?! A joooooooj. Ma celu godinu neces videti svtlost dana! A tek....
Ja: Dobro kevo, aj sad lepo povuci vodu!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.