To su one vrste katastrofa koje nije izazvao covek,a jos manje je u stanju da ih spreci.
Naucnici seru poslednjih decenija o covekovom uticaju na planetu,trosenju resursa,zagadjivanju okoline i sl.,ali sva ta prica se moze kolokvijalno nazvati "mrsenje muda".
Dovoljno je samo baciti pogled na tv i pogledati slike iz Japana i zapitati se da li smo stvarno toliko prepotentni da pomislimo da smo u stanju da uticemo na prirodu i da je menjamo?
Na primeru Japana se moze videti kako ono sto je stvarano decenijama,uz sve coveku poznate tehnologije,biva izbrisano i vraceno u predjasnje stanje u svega par minuta.
Dzaba mi pridajemo toliko veliki znacaj ekologiji i slicnim sranjima,jer kad priroda odluci da smo postali previse opasni za planetu,ima da nas otrese sa iste ,k'o pijanac kitu....
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
tacno je to ali mislim da svojim uticajem ipak jesmo doprineli sistemskom unistavanju prirode i njenih resursa -.-
Naravno da jesmo,ali je procentualno zanemarljivo.Sto se tice kopanja ruda,mi smo tek zagrebali povrsinu planete.Cak i nafta ,za koju tvrde da je sve manje,izvlaci sa veoma malih dubina u odnosu na debljinu zemljine kore...
dipl ing zastite zivotne sredine daje podrsku i plus