
Osoba koja obično nema nikakvih ličnih uspeha kojima bi se pohvalila, nema zvanje ni zanimanje, pa svaki uspeh bilo kog pripadnika svog naroda doživljava kao dokaz sopstvene veličine. Ide na internet i pljuje po svima ostalima.
Karakteristično za male narode koji žive u siromaštvu i sanjaju kada će njihova zemlja postati najvažnija na svetu.
Napišeš na internetu "Srbija" (ili Hrvatska, Albanija... male zemlje iz drugih krajeva sveta ne navodim, jer se za njih ovde nije čulo, kao što se za nas nije čulo u tim malim zemljama) i naći će se pedeset njih koji će pisati komentare podrške i pedeset njih koji će pljuvati, a onda će se međusobno virtuelno poklati.
Napišeš na internetu "Switzerland" i ništa se ne desi. Švajacarce nema ko da pljuje, a oni su suviše zauzeti življenjem svojih života da bi gubili vreme lajkujući svako pojavljivanje svojeg imena.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Bravo ti ga bate