
Почетак односа са алкохолом је важан тренутак у животу, како новонасталог конзумента тако и родитеља му.
Почетни сусрети са производима аклохолног врења и дестилације, стављају пред младу особу сасвим нов спектар могућности и уводе га у лепоте усирања самог себе. Тада је опијање још увек нешто посебно, нешто што се ради кришом и са малом дозом страха. А пије се због свега: муке, среће, радозналости па и без разлога.
Родитељима, са друге стране, је ово један од стреснијих периода у одгајању детета. Уз, увек присутни, страх да ће дете постати алкохоличар, тражи се и узрок сваке пијанке, срж проблема који је довео дете до натезања флаше, у покушају да се исти реши.
Следе дуготрајни и потпуно бесмислени разговори и испитивања, који неће појаснити родитељу ништа, осим да се детету пило.
- Сине, седи, морамо да причамо.
- Кажи, ћале.
- Шта се десило синоћ?
- Ништа, били код Марета у стану, пили пиво, па прешли на манастирку, занели смо се мало.
- А што пијеш сине, те мучи нешто?
- Не, бре. Онако сам пио.
- Си тужан?
- Не.
- Оставила те девојка?
- Не.
- Добио си кеца?
- Не.
- Па што си пио онда?
- Онако.
- Како можеш да се напијеш ''онако''?
- Дај, бре, ћале. Сами смо у универзуму, никог не боли дупе за нас и има сви да помремо сами ко псета, ето зато сам пио.
- Аха. Добро. Седи ту, сад ћу да ти донесем кафу и киселу.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Tužna istina. Nazdravimo u to ime! +++