Genijalan dizajn čarapa koji se kod nas masovno pojavio, čini mi se veselih devedesetih. Da čarape ne budu baš jednobojne, a da nema nekog preteranog cimanja oko idejnog rešenja, pobrinuo se verovatno neki maštoviti Turčin u fabrici plastičnih čarapa. Čim vidiš romboide, znaš da su čarape 100% kupljene na pijaci. Ime im je verovatno dao neki siromašni profesor matematike koji je devedesetih prodavao čarape na Bulevaru. Pošto će se teško naći neko da nikada nije obuo romboide, moglo bi da se zaključi da su čarape sa tim motivom prilično popularne. U stvari ljude boli kurac kakve čarape nose, bitno je samo da su jeftine. Ipak ostaje večna misterija zašto na čarapama nije motiv krugova, kvadrata, trouglova ili neke druge geometrijske slike, već isključivo rombovi. Po srpskim pijacama i kineskim radnjama, romboide su i dalje dominantna aplikacija na čarapama.
- Zumbul-aga, aferim, kak'e ćemo čarape da pravimo?
- Kak'e oćeš, boli me pička.
- Rahmetli, rahmetli. Metnućemo nešto, metnućemo...
---------------------------------------------------------------------
- Cuca i Mirče mi doneli za slavu vlašu vina, sto grama kafe i čarape romboide.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.
ja sam 90tih nosila hulahopke na romboide, bilo moderno, nosila branka katić+
Romboidi su motiv zato što talenat koji je osmislio program za Lonati(mašina za proizvodnju čarapa) imao dvojku iz matematike.
Zar to nisu baklava čarape?