Обрада у ромуланском извођењу.
Иако ови путујући трубадури настоје да како-тако инструментално поклопе ромикс са оригиналом, суштина овог музичког правца је у oбједињавању више хитова, експериментима са текстовима који морају да укажу на севдах и немаштину, и драстичним променама тоналитета - отприлике, као када би Хетфилд у дуету са Коријем Тејлором запевао "Бразил".
Завршни производ је неретко казна за уши, али на крају крајева, шта није у ова смутна времена?
-Сад?
-Ај сад. армоника креће
-ООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЈ УГАСИ СЕ СА ФЕЈСА, УПАЛИ СЕ СА СПЕЈСА, ДЕ СИ БИЛА КАД САМ БИО НИКОООООООООООООООООО АЛЕЈАНДРО АЛЕЈАНДРОООО А БРЕ А БРЕ ХАНДРО А БРЕ А БРЕ ХАНДРО АВА КАРИ ЛЕПА ТЕТО!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.