Šć

Dana Olujrođena 2013-08-10 15:30:46 +0000

Suglasnička kombinacija koja, ma koliko zvučala apsurdno, ne samo da postoji - već je i u aktivnoj upotrebi kod braće Rusa (Щ), a vrlo popularna i u Crnoj Gori.

Uprkos uvreženom verovanju da je ova kombinacija u srpskom jeziku neupotrebljiva, i te kako se često koristi.

"Šć" se u srpskom jeziku najčeŠĆe javlja u vidu uproŠĆavanja reči, bilo zbog lenjosti ili generalnog boljenja tukija po pitanju pravilnog govora.
Alternativno se javlja kao posledica trovanja litrama rakije i neparnim brojem buksni, kada bi izgovaranje čitavih reči rezultovalo samo utiskom da govornik u datom trenutku doživljava moždani udar, a uz to mu je broj hromozoma jednak broju gorepomenutih buksni.

Nepoznata vikendica, sat vremena nakon zverskog samouništavanja opojnim supstancama. Ljudi rasuti k'o po bojnom polju, u raznim fazama nesvesti.

A: "Hrrnnngh... Džoni? E... Š'ćebe?"

B: "A?"

A: "Š'ćebe?"

B: "Š'ćutati više, 40 stepeni je, jebalo te šćebe."

0
10 : 3

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.