Seoska devojka. Skraćeno od "sestra", ali se uklopilo u lokacijski kontekst. Devojci iz grada će reći "seko", a devojci sa sela će seoske lole dobaciti "sele".
Završila je prve četri godine osnovne škole u selu, a onda peti razred upisala u najbližem mestu, Blacu. Nakon toga, seli se u Kruševac, gde pohađa srednju Ekonomsku školu, iz koje se vraća nazad, kući, kao stasala devojka. Njeni su joj već našli pogodnu priliku, momka, čiji su roditelji živeli u susednom seocetu, pa se odselili u Beč pre četvrt veka. Vredan radnik, vozi "bagere i mašine", i ima "puno para". Doćiće za leto, na "gledanje".
Nedelja popodne, upekla zvezda joj je narumenisala lice, a šućmurasto braon oči presijavaju se u zelenu nijansu na suncu. Grupica seoskih lola ispija pivo ispred prodavnice, i uočava njenu lepršavu haljinicu.
- 'De si ti nama sele pošla? Vid' al si stasala, sad ćemo se pobijemo ko će te ženi.
- More, marš, videćete vi kad dođe sad Milanko iz Austrije, on je deset puta bolji frajer od svih vas. Čik tad da vidim da mi virite pod suknju.
- Ma 'ajde sele, vratićeš se ti nama kad shvatiš da ovde rađa najbolji kukuruz.
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.