Sigurnost 99%

Visarijonovich 2013-08-03 10:22:43 +0000

Procenat uspešnosti nečega, u teoriji odličan, ali u govoru se to smatra kao prevaga izmedju toga da li će nešto da se uradi ili ne. Ako je 100%- da, uradiću to, zasigurno, onda je 99%- pa ne znam, možda, ali ako nešto ne iskrsne. Znači to se uvek vodi pod možda, što znači da bi to, matematički gledano, trebalo da bude 50%. Ali su se naši prijatelji dosetili, da ne bi obeshrabrili svoje prijatelje i da bi ovi nastavili da se nadaju, oni su umesto tih 50% (što je malo, valjda), počeli da koriste 99%. Pa zamislite vi da tih 99%, koje ja pominjem ovde, znače isto kao i na reklamama za Durex. E tad bismo svi najebali.

Brate je l' dolaziš na basket, evo skupljamo se polako, pa nam treba još neko?
- Ne znam brate, možda ako nadjem vremena. Znači nije ništa sigurno, 99%
Pa u pičku materinu bre, što ne kažeš lepo da nećeš, ja jesam imao dvojku iz matematike ali brate makar procente koristim kako treba!

4
18 : 2
  1. Jeste, 99% je uglavnom čak i ispod 50%
    +

  2. Johnny to je u vecini slucajeva 0% uspesnosti, jer ako ti neko kaze ovo, to se vecinom zavrsava nekom ispalom, ali se kaze cisto radi reda...

    I da, hvala obojici :)

  3. Uvek taj jebeni 1%. U pravu si. U 99% slučajeva je ispala.

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.