
Simbioza je najkompleksniji odnos između čoveka i interneta. Može biti mutualistička, kada oba člana imaju koristi i može biti parazitizam, češći oblik, kada korisnik nikako ne doprinosi, već samo koristi mogućnosti sajta. Kako bi korisnik preživeo on mora biti u stalnom kontaktu sa sajtom: od kuće preko računara, iz škole preko telefona, iz kafića preko lap topa.
Često se dešava da korisnik pomisli da mu sajt više nije potreban i okreće se običnom životu.Takav život, pretrpan nesvakidašnjim aktivnostima, kao što je ustajanje iz stolice više od 5 puta dnevno, nije pogodan za korisnika. On počinje da oseća konstantan umor, pospanost, vitalne funkcije slabe. Te korisnik kreće u potragu za novim domaćinom. Kada ga pronađe sve funkcije se vraćaju u normalu, kretnja ograničena na minimum, održava se stalni kotakt sa sajtom i korisnik nastavlja kao da promene nije ni bilo.
Tri dana nakon deaktiviranja Fb naloga utehu sam našao u 15-o časovnom boravku na Vukajliji.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
menjaj primer da te ne bi popišali :)
Нека, добар је. Реалан човек :)
Malo hiperbole, radi efekta :)
ali daleko nije svakako..
premasio si moja ocekivanja +++
:P